Kategoriler
Blog

Cansu İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Cansu ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Cansu ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Cansu ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Cansu İsmi Kuran’da Var Mı?

Cansu ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Cansu isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Cansu ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Cansu İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Cansu isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Cansu isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Cansu ismi Arapça kökenli değil, Türkçe ve Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Cansu İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Cansu isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Cansu isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Can suyu, yaşam veren su.
  2. Sevgili, sevimli.
  3. Tazelik.

Cansu isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Cansu isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Cansu isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Cansu isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog