Kategoriler
Blog

Çelebi İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Çelebi ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Çelebi ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Çelebi İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Çelebi ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Çelebi ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Çelebi isminin anlamını, analizini ve Çelebi ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Çelebi İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Çelebi ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Çelebi isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Çelebi ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Çelebi İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Çelebi isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Çelebi isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Görgülü, terbiyeli, olgun kimse.
  2. Bektaşi ve Mevlevi pirlerinin en büyüklerine verilen san.
  3. Kayınbirader.

Çelebi isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Çelebi isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog