Kategoriler
Blog

Cihangir İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Cihangir ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Cihangir ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Cihangir İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Cihangir ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Cihangir ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Cihangir isminin anlamını, analizini ve Cihangir ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Cihangir İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Cihangir ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Cihangir isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Cihangir ismi Farsça kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Cihangir İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Cihangir isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Cihangir isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Dünyaya egemen olan, dünyayı zapt eden kimse.

Cihangir isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Cihangir isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog