Kategoriler
Blog

Çınar İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Çınar ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Çınar ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Çınar ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Çınar İsmi Kuran’da Var Mı?

Çınar ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Çınar isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Çınar ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Çınar İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Çınar isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Çınar isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Çınar ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, erkek ismi, üniseks isimler, kuranda geçen isimler, en güzel isimler

Çınar İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Çınar isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Çınar isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Boyu 30 m.ye ulaşabilen, kalın dallı, çok uzun ömürlü bir ağaç türü.
  2. Dayanak, destek, güç alınan kimse.

Çınar isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Çınar isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Çınar isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Çınar isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog