Kategoriler
Blog

Damla İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Damla ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Damla ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Damla ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Damla İsmi Kuran’da Var Mı?

Damla ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Damla isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Damla ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Damla İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Damla isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Damla isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Damla ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Damla İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Damla isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Damla isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Yuvarlak biçimde, çok küçük miktarda su vb. sıvı.

Damla isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Damla isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Damla isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Damla isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog