Ana Sayfa Blog Demir İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Demir İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Demir İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Demir ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Demir isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Demir ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Demir İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Demir isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Demir isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Demir ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Demir İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Demir isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Demir isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Koyu renkli, kolay işlenen, dayanıklı, kullanılış yerleri çok maden.
  2. Güçlü, kuvvetli, sert kimse.

Demir isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Demir isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Demir isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Demir isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İsminin Anlamı Ne Blog
Exit mobile version