Kategoriler
Blog

Devran İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Devran ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Devran ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Devran ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Devran İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Devran ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Devran isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Devran ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Devran İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Devran isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Devran isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Devran ismi Arapça kökenli bir isim olduğu halde Kuran’da geçmemektedir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, erkek ismi, üniseks isimler, kuranda geçen isimler, en güzel isimler

Devran İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Devran isminin dini anlamının olup olmadığına yada Kuran’da geçtiği ayetlerde hangi anlamlara geldiğine bakalım;

Devran isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Devran isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Dünya, felek.
  2. Zaman.
  3. Talih, yazgı.

Devran isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Devran isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Devran isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Devran isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog