Dicle İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Dicle İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Dicle ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Dicle ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Dicle isminin anlamını, analizini ve Dicle ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Dicle İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Dicle ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Dicle isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Dicle ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Dicle İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Dicle isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Dicle isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Ulu ırmak.
  2. Anadolu’dan doğarak Irak’tan geçen, Fırat ile birleşerek Şattülarap adıyla Basra körfezine dökülen nehir.

Dicle isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Dicle isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here