Dilber İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

1

Dilber İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Dilber ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Dilber isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Dilber ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Dilber İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Dilber isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Dilber isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Dilber ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçen isimlerden birisi olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Dilber İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Dilber isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Dilber isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Gönlü alıp götüren güzel.

Dilber isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Dilber isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Dilber isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Dilber isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here