Kategoriler
Blog

Dilrüba İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Dilrüba ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Dilrüba ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Dilrüba ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Dilrüba İsmi Kuran’da Var Mı?

Dilrüba ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Dilrüba isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Dilrüba ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Dilrüba İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Dilrüba isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Dilrüba isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Dilrüba ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Dilrüba İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Dilrüba isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Dilrüba isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Gönül kapan.
  2. Gönül alan.
  3. Tahminen 2 asırlık bir makam.

Dilrüba isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Dilrüba isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Dilrüba isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Dilrüba isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog