Kategoriler
Blog

Dilşad İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Dilşad ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Dilşad ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Dilşad ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Dilşad İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Dilşad ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Dilşad isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Dilşad ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Dilşad İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Dilşad isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Dilşad isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Dilşad ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Dilşad İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Dilşad isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Dilşad isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Gönlü hoş, sevilmiş.

Dilşad isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Dilşad isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Dilşad isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Dilşad isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog