Kategoriler
Blog

Dilvin İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Dilvin ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Dilvin ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Dilvin ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Dilvin İsmi Kuran’da Var Mı?

Dilvin ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Dilvin isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Dilvin ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Dilvin İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Dilvin isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Dilvin isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Dilvin ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Dilvin İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Dilvin isminin dini anlamının olup olmadığına bakalım;

  1. Cennet kapısında bekleyen meleklerin adı (Kaynak Bilinmiyor)

Dilvin isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Dilvin isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Güzel konuşan, tatlı dilli, gönlü hoş eden.

Dilvin isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Dilvin isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Dilvin isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Dilvin isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog