Dudu İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Dudu İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Dudu ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Dudu isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Dudu ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Dudu İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Dudu isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Dudu isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Dudu ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Dudu İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Dudu isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Dudu isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Hanım.
  2. Abla.
  3. Küçük kardeş.

Dudu isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Dudu isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Dudu isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Dudu isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here