Duygu İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Duygu İsmi Kuran’da Var Mı?

Duygu ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Duygu isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Duygu ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Duygu İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Duygu isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Duygu isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Duygu ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Duygu İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Duygu isminin dini anlamının olup olmadığına bakalım;

Duygu isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Duygu isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Kimi nesne, olay veya kişilerin insanın iç dünyasında uyandırdığı izlenim, his.
  2. Duyulan, işitilen, hissedilen şey.

Duygu isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Duygu isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Duygu isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Duygu isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here