Ecem İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Ecem İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Ecem ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Ecem isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Ecem ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Ecem İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Ecem isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Ecem isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Ecem ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Ecem İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Ecem isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Ecem isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Kraliçem, benim sultanım.
  2. Güzel kadınım.
  3. Benim kardeşim, büyük kardeş.
  4. Ana, benim anam.

Ecem isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Ecem isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Ecem isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Ecem isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here