Edip İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Edip İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Edip ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Edip ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Edip isminin anlamını, analizini ve Edip ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Edip İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Edip ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Edip isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Edip ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Edip İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Edip isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Edip isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Terbiyeli, saygılı, nazik kimse.
  2. Edebiyatla uğraşan kimse.

Edip isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Edip isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here