Ediz İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Ediz ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Ediz ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Ediz ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Ediz İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Ediz ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Ediz isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Ediz ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Ediz İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Ediz isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Ediz isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Ediz ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Ediz İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Ediz isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Ediz isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Ulu, yüce, yüksek.
  2. Değerli kimse.

Ediz isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Ediz isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Ediz isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Ediz isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here