Kategoriler
Blog

Efsa İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Efsa ismi Kuran’da var mı yok mu diye merak edenler için araştırdık. Efsa isminin Kuran’daki anlamını ve dini anlamını detaylı bir şekilde inceliyoruz. Kuran-ı Kerim’de Efsa isminin hangi sure ve ayetlerde geçtiğini öğrenelim.

Efsa İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler Var Mı?

Efsa ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Efsa isminin anlamını öğrenmek, detaylı analizini yapmak ve ilginç bilgiler öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Efsa İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Efsa isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Efsa isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isim olmayan Efsa ismi, Farsça kökenli bir isimdir. Bu nedenle Kuran’da geçme ihtimali de bulunmuyor.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Efsa İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Efsa ismini kontrol ettiğimizde dini açıdan herhangi bir anlamı olmadığını gördük. Efsa isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. Sihirbaz. Efsuncu.
  2. İnsanı teshir edici.
  3. Cennet ırmaklarından birinin adı. (Kaynak belirtilmedi)

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Efsa isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Efsa isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog