Eftalya İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Eftalya İsmi Kuran’da Var Mı?

Eftalya ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Eftalya isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Eftalya ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Eftalya İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Eftalya isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Eftalya isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Eftalya ismi Arapça kökenli değil, Yunanca kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Eftalya İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Eftalya isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Eftalya isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. “Denizkızı” Eftalya Işılay ses sanatçısı ve kantocu.

Eftalya isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Eftalya isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Eftalya isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Eftalya isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here