Ekin İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Ekin ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Ekin ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Ekin ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Ekin İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Ekin ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Ekin isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Ekin ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Ekin İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Ekin isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Ekin isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Ekin ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçen isimlerden birisi olamaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ekin ismini araştırdığımızda Kuran’da geçtiğini görmüş

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sponsorlu Bağlantılar

Ekin İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Ekin isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Ekin isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Ekilmiş tahılın filiz vermiş biçimi, tarlada bitmiş tahıl.
  2. Buğday.
  3. Kültür.

Ekin isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Ekin isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Ekin isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Ekin isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here