Kategoriler
Blog

Ela İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Ela ismi Kuran’da var mı yok mu diye merak edenler için araştırdık. Ela isminin Kuran’daki anlamını ve dini anlamını detaylı bir şekilde inceliyoruz. Kuran-ı Kerim’de Ela isminin hangi sure ve ayetlerde geçtiğini öğrenelim.

Ela İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler Var Mı?

Ela ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Ela isminin anlamını öğrenmek, detaylı analizini yapmak ve ilginç bilgiler öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Ela İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Ela isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Ela isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isim olmayan Ela ismi, Farsça kökenli bir isimdir. Bu nedenle Kuran’da geçme ihtimali de bulunmuyor.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Ela İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Ela ismini kontrol ettiğimizde dini açıdan herhangi bir anlamı olmadığını gördük. Ela isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. Gözde sarıya çalan kestane rengi.

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Ela isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Ela isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog