Kategoriler
Blog

Elisa İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Elisa ismi Kuran’da var mı yok mu diye merak edenler için araştırdık. Elisa isminin Kuran’daki anlamını ve dini anlamını detaylı bir şekilde inceliyoruz. Kuran-ı Kerim’de Elisa isminin hangi sure ve ayetlerde geçtiğini öğrenelim.

Elisa İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler Var Mı?

Elisa ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Elisa isminin anlamını öğrenmek, detaylı analizini yapmak ve ilginç bilgiler öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Elisa İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Elisa isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Elisa isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isim olmayan Elisa ismi, Arapça ve İbranice kökenli bir isimdir. Bu nedenle Kuran’da geçme ihtimali de bulunmuyor.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Elisa İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Elisa isminin dini açıdan bir manası var mı göz atalım.

  1. Cennet kapısında bekleyen melek anlamına gelir. (Kaynak Bilinmiyor)
  2. Elisa Hz. Zekeriya’nın hanımının ismi ve Allah’ın ahdi/sözü/yemini gibi bir anlami var. İncil ve Tevrat’ın ingilizcesinde de “oath of god” yani “Allah’ın va’di, yemini” şeklinde geçer.

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Elisa isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Elisa isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog