Kategoriler
Blog

Eliz İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Eliz ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Eliz ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Eliz ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Eliz İsmi Kuran’da Var Mı?

Eliz ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Eliz isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Eliz ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Eliz İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Eliz isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Eliz isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Eliz ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Eliz İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Eliz isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Eliz isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Sıçrama.
  2. Çifte, tekme.

Eliz isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Eliz isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Eliz isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Eliz isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog