Kategoriler
Blog

Elizan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Elizan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Elizan ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Elizan ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Elizan İsmi Kuran’da Var Mı?

Elizan ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Elizan isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Elizan ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Elizan İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Elizan isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Elizan isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  Elizan ismi Arapça kökenli bir isimdir fakat Kuran’da geçmiyor.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Elizan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Elizan isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Elizan isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Uzaktan duyulan ezan sesi. (Kaynak bilinmiyor)

Elizan isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Elizan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Elizan isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Elizan isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog