Kategoriler
Blog

Emrah İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Emrah ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Emrah ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Emrah ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Emrah İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Emrah ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Emrah isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Emrah ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Emrah İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Emrah isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Emrah isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Emrah ismi Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kuran’da geçmemektedir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Emrah İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Emrah isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Emrah isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Saz çalan, saz çalıp oynayan.

Emrah isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Emrah isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Emrah isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Emrah isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

“Emrah İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?” için 2 yanıt

Bu ayette “emra hum” şeklinde geçer. Dolayısı ile esas kelime “emra” kelimesidir “emrah” kelimesi değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog