Kategoriler
Blog Kuran'da Geçen İsimler

Enes İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Enes ismi Kuran’da var mı yok mu diye merak edenler için araştırdık. Enes isminin Kuran’daki anlamını ve dini anlamını detaylı bir şekilde inceliyoruz. Kuran-ı Kerim’de Enes isminin hangi sure ve ayetlerde geçtiğini öğrenelim.

Enes İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler

Enes ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Enes isminin anlamını öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Enes İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Enes isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Enes isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçmemektedir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Enes İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Enes isminin dini açıdan bir manası var mı yada Kuran’da geçen ayetlerde ne anlama geldiğine göz atalım.

  1. Enes b. Malik: (Basra 709). Peygamber Efendimizin (s.a.a) sahabelerdendir.

Enes ismini kontrol ettiğimizde dini açıdan herhangi bir anlamı olmadığını gördük. Enes isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. Soylu Arap atı, küheylan.
  2. İnsan.

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Enes isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Enes isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

“Enes İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?” için 3 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog