Engin İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Engin İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Engin ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Engin isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Engin ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Engin İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Engin isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Engin isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Engin ismi Arapça kökenli bir isim olduğu halde Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Engin İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Engin isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Engin isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Açık deniz.
  2. Ucu bucağı görünmeyecek kadar çok geniş.
  3. İyi, güzel, temiz, sağlam.

Engin isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Engin isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Engin isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Engin isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here