Enis İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Enis ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Enis ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Enis ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Enis İsmi Kuran’da Var Mı?

Enis ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Enis isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Enis ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Enis İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Enis isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Enis isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Enis ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Enis İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Enis isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Enis isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Dost, arkadaş.
  2. Yar, sevgili.

Enis isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Enis isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Enis isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Enis isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here