Kategoriler
Blog

Enise İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Enise ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Enise ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Enise ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Enise İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Enise ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Enise isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Enise ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Enise İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Enise isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Enise isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Enise ismi Arapça kökenli bir isim fakat yine de Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Enise İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Enise isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Enise isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Dost, arkadaş.
  2. Yâr, sevgili.

Enise isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Enise isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Enise isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Enise isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog