Kategoriler
Blog

Eray İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Eray ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Eray ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Eray ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Eray İsmi Kuran’da Var Mı?

Eray ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Eray isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Eray ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Eray İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Eray isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Eray isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Eray ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Eray İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Eray isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Eray isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Ayın hilal durumu, yeni ay.

Eray isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Eray isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Eray isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Eray isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog