Ercan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Ercan İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Ercan ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Ercan isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Ercan ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Ercan İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Ercan isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Ercan isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Ercan ismi Arapça kökenli değil, Türkçe ve Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçen isimlerden birisi olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Ercan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Ercan isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Ercan isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Yiğit, canlı, cesur kimse.

Ercan isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Ercan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Ercan isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Ercan isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here