Erdi İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Erdi İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Erdi ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Erdi isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Erdi ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Erdi İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Erdi isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Erdi isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Erdi ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçen isimlerden birisi olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Erdi İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Erdi isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Erdi isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Amacına ulaşan, erişen.
  2. Olgun.
  3. Ermiş, veli.

Erdi isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Erdi isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Erdi isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Erdi isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here