Kategoriler
Blog

Eren İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Eren ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Eren ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Eren ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Eren İsmi Kuran’da Var Mı?

Eren ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Eren isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Eren ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Eren İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Eren isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Eren isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Eren ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Eren İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Eren isminin dini anlamının olup olmadığına bakalım;

  1. Ermiş.

Eren isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Eren isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Olağanüstü sezgileriyle birtakım gerçekleri gördüğüne inanılan kimse.
  2. Deneyimli, akıllı kimseler.
  3. Dost.
  4. Hayırlı çocuk.

Eren isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Eren isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Eren isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Eren isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog