Erhan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Erhan İsmi Kuran’da Var Mı?

Erhan ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Erhan isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Erhan ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Erhan İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Erhan isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Erhan isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Erhan ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Erhan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Erhan isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Erhan isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Yiğit hükümdar.

Erhan isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Erhan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Erhan isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Erhan isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here