Erinç İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Erinç İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Erinç ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Erinç ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Erinç isminin anlamını, analizini ve Erinç ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Erinç İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Erinç ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Erinç isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Erinç ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, erkek ismi, üniseks isimler, kuranda geçen isimler, en güzel isimler

Erinç İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Erinç isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Erinç isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Dirlik, rahat, huzur.

Erinç isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Erinç isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here