Kategoriler
Blog

Erol İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Erol ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Erol ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Erol ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Erol İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Erol ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Erol isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Erol ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Erol İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Erol isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Erol isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Erol ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçen isimlerden birisi olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Erol İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Erol isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Erol isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Yiğit olan, doğru olan.

Erol isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Erol isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Erol isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Erol isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog