Kategoriler
Blog

Ertan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Ertan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Ertan ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Ertan ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Ertan İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Ertan ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Ertan isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Ertan ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Ertan İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Ertan isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Ertan isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Ertan ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Ertan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Ertan isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Ertan isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Tan vakti, sabahın ilk vakitleri.

Ertan isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Ertan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Ertan isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Ertan isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog