Kategoriler
Blog

Ertuğrul İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Ertuğrul ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Ertuğrul ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Ertuğrul ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Ertuğrul İsmi Kuran’da Var Mı?

Ertuğrul ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Ertuğrul isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Ertuğrul ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Ertuğrul İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Ertuğrul isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Ertuğrul isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Ertuğrul ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Ertuğrul İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Ertuğrul isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Ertuğrul isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Dürüst, doğru, yiğit kimse.

Ertuğrul isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Ertuğrul isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Ertuğrul isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Ertuğrul isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

“Ertuğrul İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?” için 2 yanıt

hasan ismi kuranda geçmiyor demişsiniz ama sayfanızın hasan ismini açıklayan sayfanıza geçtiğiniz söylemişsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog