Kategoriler
Blog

Esil İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Esil ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Esil ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Esil ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Esil İsmi Kuran’da Var Mı?

Esil ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Esil isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Esil ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Esil İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Esil isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Esil isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Esil ismi Arapça kökenli değil, Osmanlıca bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Esil İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Esil isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Esil isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Şerefli, şanlı, namlı, haysiyetli, itibarlı ve otoriter kişi.
  2. Parlak, uzun ve dolgun yüz.
  3. Doğru şey.
  4. İkindi sonrasından akşama kadar olan vakit.
  5. Kavi, muhkem, sağlam.

Esil isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Esil isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Esil isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Esil isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog