Ethem İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Ethem İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Ethem ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Ethem isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Ethem ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Ethem İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Ethem isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Ethem isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  Ethem ismi Arapça kökenli bir isim olduğu halde Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Ethem İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Ethem isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Ethem isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Karayağız at.

Ethem isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Ethem isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Ethem isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Ethem isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here