Kategoriler
Blog

Evren İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Evren ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Evren ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Evren İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Evren ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Evren ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Evren isminin anlamını, analizini ve Evren ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Evren İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Evren ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Evren isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Evren ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Evren İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Evren isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Evren isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Gök varlıklarının tümü, kâinat.
  2. Ejder, ejderha.
  3. Boylu boslu, yakışıklı.
  4. Kahraman, yiğit.
  5. Zaman.

Evren isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Evren isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog