Kategoriler
Blog

Eylem İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Eylem ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Eylem ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Eylem ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Eylem İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Eylem ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Eylem isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Eylem ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Eylem İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Eylem isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Eylem isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Eylem ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçen isimlerden birisi olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Eylem İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Eylem isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Eylem isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Bir durumu değiştirmek için gösterilen çaba.

Eylem isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Eylem isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Eylem isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Eylem isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog