Kategoriler
Blog

Ezel İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Ezel ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Ezel ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Ezel ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Ezel İsmi Kuran’da Var Mı?

Ezel ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Ezel isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Ezel ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Ezel İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Ezel isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Ezel isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  Ezel ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Ezel İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Ezel isminin dini anlamının olup olmadığına bakalım;

  1. Başlangıcı, öncesi olmayan geçmiş zaman, öncesizlik. (Allah’a ait bir özellik).

Ezel isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Ezel isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Ezel isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Ezel isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog