Kategoriler
Blog

Fahriye İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Fahriye ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Fahriye ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Fahriye ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Fahriye İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Fahriye ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Fahriye isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Fahriye ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Fahriye İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Fahriye isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Fahriye isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  Fahriye ismi Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Fahriye İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Fahriye isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Fahriye isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Onurla ilgili, onursal.
  2. Yalnız onur için verilen karşılıksız hizmet.
  3. Divan şairlerinin kendi erdemlerini övmek için yazdıkları şiir.

Fahriye isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Fahriye isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Fahriye isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Fahriye isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog