Ana Sayfa Blog Fahriye İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Fahriye İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Fahriye İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Fahriye ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Fahriye isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Fahriye ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Fahriye İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Fahriye isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Fahriye isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  Fahriye ismi Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Fahriye İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Fahriye isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Fahriye isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Onurla ilgili, onursal.
  2. Yalnız onur için verilen karşılıksız hizmet.
  3. Divan şairlerinin kendi erdemlerini övmek için yazdıkları şiir.

Fahriye isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Fahriye isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Fahriye isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Fahriye isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İsminin Anlamı Ne Blog
Exit mobile version