Ana Sayfa Blog Farsça İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Farsça İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Farsça İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Farsça ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Farsça ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Farsça isminin anlamını, analizini ve Farsça ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Farsça İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Farsça ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Farsça isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Farsça ismi Farsça kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Farsça İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Farsça isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Farsça isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Yaprakları uzun saplı, çiçekleri büyük, beyaz, su yüzeyinde açan, göl ve su birikintilerinde yetişen su bitkisi, bir çiçek türü.

Farsça isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Farsça isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İsminin Anlamı Ne Blog
Exit mobile version