Fazıl İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Fazıl İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Fazıl ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Fazıl ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Fazıl isminin anlamını, analizini ve Fazıl ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Fazıl İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Fazıl ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Fazıl isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fazıl ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Fazıl İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Fazıl isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Fazıl isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Erdemli.

Fazıl isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Fazıl isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here