Kategoriler
Blog

Feray İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Feray ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Feray ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Feray İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Feray ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Feray ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Feray isminin anlamını, analizini ve Feray ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Feray İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Feray ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Feray isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Feray ismi Farsça ve Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, erkek ismi, üniseks isimler, kuranda geçen isimler, en güzel isimler

Feray İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Feray isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Feray isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Ay ışığı, ayın parlaklığı.

Feray isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Feray isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog