Ferdi İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

1

Ferdi İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Ferdi ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Ferdi ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Ferdi isminin anlamını, analizini ve Ferdi ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Ferdi İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Ferdi ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Ferdi isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Ferdi ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Ferdi İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Ferdi isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Ferdi isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Tek olan şey.
  2. Fertle ilgili, bireysel.

Ferdi isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Ferdi isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here