Kategoriler
Blog

Feride İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Feride ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Feride ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Feride ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Feride İsmi Kuran’da Var Mı?

Feride ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Feride isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Feride ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Feride İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Feride isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Feride isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Feride ismi Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Feride İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Feride isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Feride isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Eşi benzeri olmayan, tek, eşsiz, üstün.

Feride isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Feride isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Feride isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Feride isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

“Feride İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?” için bir yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog